Activiteiten

Agenda
Boeken
In opdracht

Laatste updates!

Vul je e-mailadres in:

Site updates per e-mail

zoeken op de site

RSS uitleg

RSS uitleg

Laatste reacties

Aanbevolen

Aanbevolen
Links
Recept varkenshaasje met witte wijn en rozemarijn
Woensdag 12 November 2008 00:00
spelbord_4xproeven.pngJe moet maar durven. ‘Wijnproeverijen zijn vaak tijdrovend en ongezellig.’ Nou, niet als ik erbij ben. De kreet staat op 4xProeven, een box met een soort spelbord en vier flesjes wijn, die pretendeert het ongezellige wijnproeven gezellig te maken. En leerzaam natuurlijk. Er zitten vier wijnen van bekende druivensoorten in, pinot noir, cabernet sauvignon, merlot en syrah, en er is materiaal om de flessen zo af te plakken dat niemand weet wat wat is. Nummers erop, proeven en dan maar discussiëren.

 

Het principe klopt. Als een bus zelfs. De mensen die anderhalve week geleden de seminars van de Volkskrant Wijnwinkel meemaakten, kunnen het beamen: door meerdere wijnen naast elkaar te proeven leer je veel. Beginners realiseren zich ineens dat ook zij allerlei verschillen proeven; dat is beslist niet aan geoefende wijnmensen voorbehouden. Bij die seminars waren deelnemers verbaasd over de vrij dure wijnen die er geschonken werden. Maar het zijn juist de duurdere wijnen die het meeste karakter hebben, die de kenmerken van de druivensoorten en hun oorsprong het duidelijkst laten zien. En daar gaat 4xProeven de mist in. De vier wijnen zijn zeer bescheiden Vins du Pays d’Oc, die veel te veel op elkaar lijken. Dan kun je op www.4xproeven.nl stoer roepen dat ‘die zogenaamde wijnkenner mooi door de mand viel’, maar ik ben bang dat de verkopers zelf er met deze wijnen ook niks van zouden bakken.

Leren proeven doe je door een paar flessen, echte flessen, tegelijk open te trekken. Dan heb je na afloop misschien een paar halfvolle over, maar die zijn de volgende dag ook best lekker. Bij varkenshaas met witte wijn en rozemarijn bijvoorbeeld, reuze simpel, reuze lekker: snijd de varkenshaas in mootjes van 2 cm dik. Zout ze. Verhit een scheut olijfolie en bak er het vlees in op halfhoog vuur, samen met de knoflook en de rozemarijn. Verwijder de knoflook zodra hij meer dan goudgeel is. Draai het vlees af en toe om; 6 minuten baktijd is genoeg. Haal het uit de pan, schenk daar de wijn in en laat inkoken tot het bijna verdwenen is. Wentel er het vlees in rond en serveer. Erbij: gebakken aardappeltjes.

Varkenshaas met rozemarijn en witte wijn

voor 4 personen:

600 gram varkenshaas

olijfolie

1 teen knoflook, geplet

2 takken rozemarijn

1 dl witte wijn



Commentaar (1)Add Comment

Schrijf commentaar
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
smaller | bigger

busy
 

Boeken van Onno Kleyn

kookbox 2007
kookbox
Bevat de titels, Kleyns Basics, Kleyns Columns & Culinaire vluggertjes
bol.gifBestellen bij Bol.com